KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14545169
nr 1454 5169
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad 20/30, daterad 81. Bildmått: 14x11cm, bladets mått: 50x40cm, oramat löst blad
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 14 mars 2022
kl 19:36:34
500 kr
600 kr
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund